In Memoriam prof.dr. IGOR ROŽANIĆ

Poštovani,

obavještavamo Vas da je naš dragi prof.dr.sc. Igor Rožanić preminuo u 96 godini života. Prof. Rožanić je boravio određeno vrijeme na našem Strojarskom fakultetu dok je bio u sastavu Instituta ĐĐ. Bio je poseban čovjek, svjetski priznat stručnjak, učitelj svih koji su se bavili zavarivanjem i kvalitetom, a iznad svega pristojan i ugodan prema svima. Malo je takvih ljudi kao što su bili prof. Rožanić, prof. Lukačević, prof. Sedmak i mnogi drugi naši profesori, pa nije čudno što su njih dvojica bili uspješan tim tijekom cijelog profesionalnog radnog vijeka.

Takvi se ljudi pamte cijeloga života i bivaju uzor koji želimo dostići i kojem težimo. Predstavljaju istinske vrijednosti ovozemaljskog života i pravi su primjer mladim naraštajima.  Profesor je živio u Crikvenici, a osim kod nas, bio je i profesor na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.

Neka je vječna slava i hvala dragom profesoru Igoru Rožaniću.

Uprava Sveučilišta u Slavonskom Brodu

Posted in Opće, Znanost