Međunarodni znanstveni skup IVANA BRLIĆ-MAŽURANIĆ U NOVOM MILENIJU

Prigodom 150. godišnjice rođenja Ivane Brlić-Mažuranić Sveučilište u Slavonskom Brodu, uz potporu brojnih suorganizatora, organizira Međunarodni znanstveni skup

IVANA BRLIĆ-MAŽURANIĆ U NOVOM MILENIJU

18. – 20. travnja 2024.

Ivana Brlić-Mažuranić međunarodno je poznata spisateljica za djecu, glasovita pripovjedačica, prva žena dopisna članica tadašnje Jugoslavenske akademije znanosti i umjetnosti i jedna od najprevođenijih hrvatskih književnica. Autorica je od 1892. do 1935. godine živjela u Slavonskom Brodu u kojem je napisala svoja najvažnija književna djela, a svoje iskustvo i doživljaj grada i okolice prenijela u  ostvaraje svojih tekstova.

Kako bi se primjereno proslavio autoričin doprinos kulturnoj i književnoj slici Slavonskog Broda, kao i hrvatskoj i svjetskoj dječjoj književnosti, pozivaju se znanstvenici i stručnjaci iz područja humanističkih, društvenih i drugih znanstvenih disciplina  na znanstveni skup na kojemu će svojim izlaganjima potaknuti suvremena pitanja i nove znanstvene pristupe životu i stvaralaštvu ugledne književnice te tako uveličati  njezin jubilarni, 150. rođendan.

Na Skupu su dobrodošla izlaganja koja su rezultat istraživanja ne samo života i djela Ivane Brlić-Mažuranić, nego i sva druga područja koja se dotiču čuvene spisateljice.

Sažetak i prijava na Znanstveni skup moguća je popunjavanjem prijavnice do 31. prosinca 2023.

e-poštom: ibm150@unisb.hr   ili  na stranici:  www.ibm150.hr

Obavijest o prihvaćanju sažetka moguće je dobiti do 15. siječnja 2024. Rok za predaju rada je 1. kolovoza 2024.

Jezici znanstvenog skupa su engleski i hrvatski.

Za izlaganje rada predviđeno je 15 minuta, a za raspravu nakon izlaganja 5 minuta.

Kao aktivnost skupa moguće je prijaviti i radionicu u trajanju do 90 minuta.

Zainteresirani slušači mogu se prijaviti na e-adresu: ibm150@unisb.hr

Za sve upite možete kontaktirati tajnicu skupa  doc. dr. sc. Zrinku Šimunović   zsimunovic@unisb.hr

Odgovorna osoba:

predsjednica Organizacijskoga odbora