Sporazum o suradnji između Sveučilišta Sjever i Sveučilišta u Slavonskom Brodu

Dana 30. ožujka 2023. rektor Sveučilišta Sjever prof. dr. sc. Marin Milković i rektor Sveučilišta u Slavonskom Brodu prof. dr. sc. Ivan Samardžić sklopili su Sporazum o suradnji između Sveučilišta Sjever i Sveučilišta u Slavonskom Brodu kojim se utvrđuje suradnja između ova dva sveučilišta u području visokog obrazovanja i znanstveno-istraživačke djelatnosti te ostalim oblicima suradnje od zajedničkog interesa.

Sporazumne strane su suglasne da suradnja obuhvaća provedbu zajedničkih znanstveno-istraživačkih projekta i međusobnu razmjenu informacija o rezultatima istraživanja i objavljivanja znanstvenih radova u nacionalnim i međunarodnim znanstvenim časopisima; zajedničko sudjelovanje na konferencijama, simpozijima i seminarima te drugim znanstvenim skupovima; izdavanje i razmjena znanstvenih publikacija; razvijanje suradnje između dviju institucija u svrhu poboljšanja kvalitete visokog obrazovanja; razmjenu informacija o akademskim aktivnostima i planiranom sveučilišnom razvoju te druge oblike suradnje koji su od interesa za obje ugovorne strane.

Posted in Događanja, Naslovnica, Opće, Znanost