Zasadi stablo, ne budi panj!

Sveučilište u Slavonskom Brodu je sudjelovalo i u 3. nacionalnoj kampanji sadnje stabala u Republici Hrvatskoj koju potiče Udruga „Zasadi stablo, ne budi panj!“.

U petak, 12. 11. 2021. godine studenti Preddiplomskog stručnog studija Bilinogojstvo i Specijalističkog diplomskog stručnog studija Ekološka poljoprivreda i ruralni razvoj zajedno s nastavnicima Biotehničkog odjela i rektorom Sveučilišta u Slavonskom Brodu prof. dr. sc. Ivanom Samardžićem su na Pokušalištu u Slobodnici posadili sadnice voćaka. Različite sorte trešnje, dunje i kruške donacija su Gabrijela Babića, vlasnika obrta Agro Babić  iz Godinjaka, općina Staro Petrovo Selo koji se bavi voćarstvom i rasadničarstvom. Na ovaj način su studenti realizirali dio stečenih znanja, ali i potvrdili društvenu i ekološku odgovornost te doprinijeli očuvanju našeg planeta.

Posted in Događanja, Naslovnica, Život